-
27Október
Néhány szó bevezetésként
A gyógyítási folyamat középpontjában a szervezet tisztítására irányuló ayurvédikus terápiák állnak. Ezek lényege, hogy a szervezetből kivezetik a salakanyagot, a toxinokat, a kórokozó baktériumokat és a vírusokat.Az Ayurvéda – a létező legősibb gyógyító és filozófiai rendszer. Alapja az emberi természethez való holisztikus megközelítés – a lélek, a test és az elme oszthatatlan egysége. Fáj a lélek – fáj a test. Ezért a személyiség minden tényezőjének gyógyítását be kell kapcsolni a kezelésbe.
Az „ama”, a szervezetben működő minden anyagcsere mellékterméke, ami lerakódik a sejtek között, a szövetekben és minden betegség legfőbb oka. Ezt a szubsztanciát feltétlenül ki kell vezetni a szervezetből. Szervezetünk öntisztulási folyamata a kezdettől fogva működik, de mivel a toxinok legyengítenek, a szervezet nem képes teljes hatékonysággal megbirkózni ezzel a feladattal, illetve időben megszabadulni a felhalmozódott anyagoktól. Ezért a régi időktől kezdve minden gyógyító rendszer és azok irányítói rámutattak a méreganyagok szervezetből való kivezetésének elsődleges fontosságára.
Az Ayurvédában a tisztítás ezen bonyolult rendszerét Panchakarmának nevezik (pancha – ötöt jelent, a karma a cselekvés).
A folyamat:
Panchkarma – a szervezet ötfokozatú tisztítási folyamata, amely három fő részből áll:
1.felkészülés a tisztításra,
2. tisztítás,
3. helyreállítás, regenerálás (fiatalító Rasayana-terápia).
Ambuláns úton az öt eljárásból 4-et tudunk kivitelezni:
1. Vamana (terápiás hánytatás)
A vamana segíti a nyákok eltávolítását a mellkasüregekből, a gyomorból és a tüdőből. A Vamana alkalmas a Kapha-felesleg által okozott összes betegség (felső légúti megbetegedések, fejfájás, elhízás) kezelésére.
2. Nasya (a fej, az orr, az arc üregeinek, és a felső légutaknak a terápiás tisztítása)
Az Ayurvédában a szaglás szervét „az agykapunak” nevezik, valamint a „tudat ajtajának”. A sinus, a torok, az orr vagy a fej területén felhalmozódott testi hulladék feleslegét az orr tisztításával távolítják el.
3. Virechana (hashajtó terápia)
Ebben a ciklusban a méreganyagok a májon és az epehólyagon és a vékonybélen keresztül távoznak. Az epe az emberek többségénél sűrű (erre a belső és a külső stressz-tényezők és a táplálkozás is hatnak). Ezért az epe és a toxikus savas anyagok hajtatására meghatározott fito-készítményeket írnak elő. A Virechana alkalmas a Pitta-felesleg által okozott összes betegség (fokozott savasság, gyomorhurut, vastagbél-gyulladás, krónikus fejfájás, bizonyos cukorbetegségek, allergia, pattanások és egyéb gyulladásos bőrbetegségek) kezelésére.
4. Basti (gyógyító beöntés)
Az előző tisztítási eljárások előkészítése és végzése során a toxinok részben a vastagbélbe jutnak. A beöntéses-terápia szintén egyike a legfontosabb szakaszoknak. Nem csak a tisztítás, hanem a bélflóra regenerálásában is nagy szerepe van. A Vata okozta rendellenességek esetén gyógyterápiaként is alkalmazzák (autoimmun betegségek, krónikus székrekedés, arthritis stb.).
A program tartalmazza:
Az előírt gyógykezeléseket min. 10, max. 21 alkalom.
A betápláláshoz szükséges gyógynövényes gritát 7-12 napon át.
Az előírt tisztítási folyamatokat.
Az ayurvedikus orvosi kontrollt a kezelés befejeztével.
A program napi ára: 49.000 Ft/nap, javasolt időtartam 10-21 nap.
Bejelentkezés:
Bede Pálmánál – fitoterapeuta, ayurvédikus panchakarma technikus
+ 36 1 274 73 26
1137 Budapest, Szt. István krt. 20. 3/1.budapest@calendula.hu
Kedves Látogatók!
2024. OKTÓBER 28.